Zespół

Smash the Crash

Można przyjąć, że zespół powstał „formalnie” pod nazwą Smash the Crash w marcu 2017, choć korespondencyjnie zaczął działać w styczniu 2017. Wszystko zaczęło się od solowego projektu i albumu „Soundscapes” wydanego przez Rafała Szewczyka w listopadzie 2016 roku – materiał ukazał się po bardzo długiej przerwie w muzykowaniu Rafała i chyba we właściwym czasie na zainteresowanie pozostałych muzyków tą muzyczną drogą…
Chcemy robić muzykę, która sprawia nam frajdę – oto podstawowe motto zespołu. Można się zatem spodziewać bardzo różnorodnej jazz – rockowej stylistyki, głównie muzyki instrumentalnej, prostych i złożonych kompozycji oraz aranżacji a w przypadku nagrań udziału znamienitych muzycznych przyjaciół. Zapraszamy do środka …Smash it!

Skład zespołu:


Marcin Błasiak – bas

Wraz z kwartetem Mainstreet Quartet zdobył grand prix międzynarodowego festiwalu Krokus Jazz oraz grand prix międzynarodowego festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Leszkiem Możdżerem, Leszkiem Cichońskim oraz Blue Cafe.

 

 Michał Karkusiński – klawisze

Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w sekcji fortepian i akordeon. Pedagog z zakresu muzyki, sztuki i historii. Ponad 400 zagranych koncertów na terenie Polski a także koncerty zagranicą (Francja, Niemcy, Holandia). Występy telewizyjne oraz radiowe: Muniek Staszczyk & Kosmowski – koncert w PR3 Polskiego Radia w studiu im. A.Osieckiej, Dzień Dobry TVN, The Gospel Time – Mam Talent, Must be the Music, Freeks – koncertowe studio Radio BLEU (Francja). Realizator dźwięku, pomysłodawca oraz realizator Festiwalu Rockowanie w Łódzkim Domu Kultury (od 2014r.) oraz sceny rockowej w ŁDKu ( od 2014 około 70 koncertów ponad 200 zespołów)

 


Łukasz Moszczyński – perkusja

Samouk, w swojej 25-letniej przygodzie z muzyką współpracował z zespołami: Borderland, G.O.L.E.M., Blue Cafe, Simon P Band, NTK, Trabanda, Steve Nash and Turntable Orchestra, Leszkiem Cichońskim. Zagrał tysiące koncertów na scenach polskich i zagranicznych. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki. 🙂

 

 Rafał Szewczyk – gitary

W latach 1998 – 2004 aktywnie udzielał się jako muzyk sesyjny i prowadził zespół G.O.L.E.M., by z mniejszymi lub większymi sukcesami zaistnieć na lokalnej i ogólnopolskiej scenie muzycznej. Po zakończeniu działalności zespołu w roku 2005 zajął (i nadal zajmuje się) praca naukową co nie zmienia faktu, że nigdy ostatecznie nie zarzucił grania… dlaczego po wielu latach przerwy całkowicie samodzielnie wydał album „Soundscapes”. Tak to już jest – jeżeli ktoś kiedyś zaczął grać, jest już skażony tym wirusem do końca życia. Jak w każdej przewlekłej chorobie są stany wyciszenia i nawroty objawów – jak sam mówi „w moim przypadku, aktualnie można mówić o nawrocie choroby :)”