13 Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego

Saturday -
July
06,
2019
od 16:00
13 Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego
Toruń

W dniach 6 - 7 lipca 2019 roku, w Toruniu odbędzie się 13. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Miejscem imprezy ponownie będzie malowniczy Amfiteatr przy Muzeum Etnograficznym, który przepięknie wpisał się w latach poprzednich w krajobraz festiwalu. W tym roku organizator czyli Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych "PROGRES" zaplanował 10 koncertów, oraz tradycyjnie szereg licznych przedsięwzięć wspierających, które złożą się na cały program Festiwalu.
PLAN FESTIWALU:

5 lipca 2019

20:00 - Before 80's Party - Klub Muzyczny Dwa Światy (ul. Ducha Świętego)

6 lipca 2019

15:30 - rozpoczęcie Festiwalu - Wystąpią kolejno:

TENSION ZERO (Rzeszów)
LESS IS LESSIE (Wrocław)
SMASH THE CRASH (Łódź)
AMAROK (Warszawa)
TIDES FROM NEBULA (Warszawa)

po koncertach Afer 80's Party - Klub Muzyczny Dwa Światy (ul. Ducha Świętego)

7 lipca 2019

15:30 - rozpoczęcie II dnia Festiwalu - Wystąpią kolejno:

LET SEE THIN (Łódź)
CEREUS (Warszawa)
FRONTAL CORTEX (Olsztyn)
TRKProject (Kraków)
BELIEVE (Warszawa) - koncert specjalny w 15. jubileusz zespołu

ponadto: wręczenie Nagrody im. Roberta 'RoRo' Roszaka, oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Progowa Zajawka" pod patronatem Rafała Klęka.

Jak co roku Festiwalowi będą towarzyszyć liczne przedsięwzięcia wspierające. Będą pośród nich stałe elementy, jak choćby wręczenie Nagrody im. Roberta 'RoRo" Roszaka, którą w tym roku odbierze zespół Katedra za wydany w 2018 roku album "Człowiek Za Dużo Myślący". Ogłoszone zostaną także wyniki konkursu fotograficznego "Progowa Zajawka", którego patronem jest nasz nieodżałowany przyjaciel i znakomity fotograf koncertowy, Rafał Klęk. Festiwalowicze będą mogli wziąć udział w tradycyjnej Cegiełko - Loterii fantowej, i przy okazji wspomóc budżet jak by nie było niszowego, ale bardzo wartościowego festiwalu. Nie zabraknie Giełdy płyt oraz wydawnictw muzycznych, w której udział zapowiada kilka czołowych wydawnictw muzycznych a także Toruńska Giełda Winylowa. Działać będą także punkty gastronomiczne oraz kilka atrakcji, które wciąż są w fazie przygotowań, a o których Stowarzyszenie PROGRES poinformuje na łamach witryny internetowej http://sinprogres.pl/
W piątkowy i w sobotni wieczór fani muzyki progrockowej, będą mogli oderwać się nieco od wyrafinowanych i zakręconych dźwięków progrocka, by wybrać się na specjalne party, do Klubu Muzycznego Dwa Światy (ul. Ducha Świętego) gdzie przy dźwiękach muzyki z lat 80 (new romantic, synth pop, pop & rock 80's) odbędzie się tak zwana "rockowa dyskoteka".

share: